موقيعت ماژول ها

مرکز دريافت جديدترين قالبهاي جوملا به صورت فارسي شده و همراه با افزونه هاي استفاده شده در قالب و بسته آسان نصبي براي راه اندازي وبسايتهاي فارسي زبان در كمترين زمان.

بسته فارسي شركتي

مرکز دريافت جديدترين قالبهاي جوملا به صورت فارسي شده و همراه با افزونه هاي استفاده شده در قالب و بسته آسان نصبي براي راه اندازي وبسايتهاي فارسي زبان در كمترين زمان.

مقالات
  • عضويت
شنبه, 16 آذر 2018 ساعت 04:54

تفاوت نایلکسهای پلیمری و تجزیه پذیر

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

تفاوت نایلکسهای پلیمری و تجزیه پذیر

به گزارش روابط عمومی سازمان میادین، طبق آمار جهانی روزانه 3.5 میلیون تن زباله در سراسر دنیا تولید می شود که سهم ایران در این تولید به 40 هزار تن در روز می رسد. این میزان، 1.15 درصد تولید زباله جهان است. بر اساس آمارهای ارائه شده هر فرد تهرانی متوسط روزانه سه پلاستیک وارد چرخه محیط زیست می کند. با مصرف نکردن یک کیسه پلاستیکی در هفته در هر خانواده ایرانی می توان از مصرف حدود 816 میلیون کیسه پلاستیکی در سال جلوگیری کرد.

اثرات بهداشتی نایلکسهای پلیمری و تجزیه پذیر

ظروف یکبار مصرف پلیمری و کیسه های پلاستیکی در صورت تماس با مایعات و مواد غذایی بالای 40 درجه، ماده ای شیمیایی و تلخ به نام استایرن از خود خارج می کنند که بیش از 77 نوع بیماری سرطان زا را به همراه دارد.از قرار گرفتن مواد پلاستیکی در مجاورت حرارت بالا یا دماهای خیلی پایین (نزدیک به نقطه انجماد)، یک ماده شیمیایی با خصوصیات شدیدا سمی و سرطان زا به نام دیوکسین (Dioxin) آزاد می شود. به همین دلیل نوشیدن چای و همچنین آب یخ زده در داخل ظروف پلاستیکی، در صورت استفاده مداوم در درازمدت می تواند موجب ایجاد سرطان های دستگاه گوارش شود.

قرار دادن نان داغ در کیسه پلاستیکی باعث شکسته شدن شاخه های پلیمری کیسه و مهاجرت مونومر به داخل مواد موجود در آن و در نتیجه ورود به سیستم غذایی و بدن انسان خواهد شد که در نهایت در درازمدت منجر به سرطان می شود.

متاسفانه امروزه میلیون ها روزه دار در ایام ماه مبارک رمضان و سایر ایام مذهبی، نذورات خود را در ظروف یکبارمصرف توزیع می کنند، در حالی که از آلودگی و سرطانزا بودن این ظروف بی اطلاع هستند.

اثرات محیط زیستی نایلکسهای پلیمری و تجزیه پذیر

پلاستیک های پایه نفتی با ماندگاری بیش از 300 سال یک ماده تجزیه ناپذیر محسوب می شوند. این در حالی است که کیسه های تجدید پذیر با پایه غیر نفتی به طور متوسط از یک الی 2 سال تجزیه شده و به طبیعت بر می گردند.

راه حل: تغییر الگو و کاهش مصرف کیسه ها، ظروف و محصولات یکبار مصرف پلاستیکی و به جای آنها استفاده از ظروف با پایه گیاهی (نشاسته ذرت، سیب زمینی و ...) و نیز بازگشت به فرهنگ سنتی استفاده از ساک های پارچه ای برای خرید های روزانه و ظروف ملامینی و چینی، برای توزیع نذورات.

مزایای استفاده از ظروف یکبار مصرف گیاهی و کیسه های پلاستیکی تجزیه پذیر:

  • سازگاری با محیط زیست
  • تهیه شده از منابع اولیه تجدید پذیر و عدم وابستگی به مواد اولیه نفتی
  • بدون هیچ گونه آثار تخریبی بر محیط زیست پس از تجزیه شدن در خاک
  • مصرف انرژی کمتر در فرآیند تولید

نکته: در حال حاضر نایلکسهای تجزیه پذیر و پایه گیاهی در کلیه میادین و بازارهای میوه و تره بار توزیع می شود و عرضه نایلکسهای پلیمری در سطح میادین و بازارهای سازمان میادین ممنوع است. نایلکسهای پایه گیاهی سبز رنگ بوده و دارای آرم و شعارهای سازمان میادین است. نایلکسهای تجزیه پذیر نیز سفید رنگ و دارای همان مشخصات آرم، شعارهای سازمان میادین و همچنین تاریخ تولید است. این نوع نایلکسها در مدت زمان 2 سال به محیط زیست باز می گردد در حالی که نایلکسهای پلیمری برای تجزیه شدن نیاز به 300 سال زمان دارند.

گروه تولیدی شیمی پلاست البرز، تولید کننده نایلون ، نایلکس ، سلفون ،فیلم استرچ،نایلون شیرینگ،نایلون آبیاری،نایلون گلخانه ای،نایلون های uv و ..... در ایران با کیفیت و قیمت مناسب در خدمت شما عزیزان می باشد.

جهت سفارش خود با شماره تلفن ها و یا ایمیل ما در تماس باشید.

خواندن 2447 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 15 خرداد 1400 ساعت 20:14

گروه تولیدی جهان نایلون البرز

کرج بعد از پل هوایی حصارک به سمت کمال شهر نرسیده به پیش آهنگی جنب تالار گلها کد پستی: 3199617313 

ایمیل :

شماره تماس : 34809186-026

شماره همراه : 09306400950 - 09126470950