موقيعت ماژول ها

مرکز دريافت جديدترين قالبهاي جوملا به صورت فارسي شده و همراه با افزونه هاي استفاده شده در قالب و بسته آسان نصبي براي راه اندازي وبسايتهاي فارسي زبان در كمترين زمان.

بسته فارسي شركتي

مرکز دريافت جديدترين قالبهاي جوملا به صورت فارسي شده و همراه با افزونه هاي استفاده شده در قالب و بسته آسان نصبي براي راه اندازي وبسايتهاي فارسي زبان در كمترين زمان.

مقالات
  • عضويت
سه شنبه, 27 مهر 1400 16:13

درباره الیاف نایلون

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
الیاف نایلون الیاف نایلون شیمی پلاست پلیمر گستر

الیاف نایلون

کیسه های فریزر، کیسه های دسته دار نایلونی و چاپ دار همگی جزئی از محصولات نایلونی هستند که حجم بسیار کمی از محصولات نایلونی در بر می گیرند.یکی از مهم ترین و پرکاربرد ترین کاربرد های نایلون، استفاده آن در نخ یا همان الیاف است که اصطلاخا الیاف نایلون نامیده می شوند.

امروزه از الیاف نایلون استفاده های زیاده شده و مورد توجه همگان قرار گرفته است. همچنین الیاف نایلون جایگزین بسیار مناسب تر و اقتصادی تر از نخ می باشد.

نحوه تولید الیاف نایلون

پارچه نایلون یا همان الیاف نایلون در واقع پلیمر به حساب می آید که از زنجیره مولکول های کربن تشکیل شده است.نایلون ها در انواع مختلفی هستند ولی اکثر ان ها از نفت خام تولید می شوند. پس از واکنش اسید آدیپیک و اسید دیامین، پلیمر به نایلون تبدیل می شود.

در واقع واکنش این دو اسید مراحل تبدیل پلیمر به نایلون می باشد. پس از این الیاف کشیده ی شود تا مقاومت کشسانی آن ها بیشتر شود.در مرحله بعد الیاف روی قرقره ایی پیچیده می شوند تا مولکول های الیاف در یک ساختار موازی قرار بگیرند، این مرحله رسم نام دارد.

فواید استفاده از الیاف نایلون

  1. بسیار نرم ، سبک و قابل انعطاف
  2. مقاوم و قوی
  3. رنگ های بسیار با دوام
  4. متنوع در رنگ
  5. متنوع در سایز و بسته بندی
  6. جذب رطوبت پایین
  7. قابل شستشو

شرکت شیمی پلاست پلیمر گستر یکی از برترین شرکت های تولید الیاف نایلون در تهران، کرج و سایر شهر های ایران می باشد.

برای اطلاع از قیمت ها و ثبت سفارش با مشاورین مجرب شرکت شیمی پلاست پلیمر گستر تماس حاصل فرمایید

مصرف الیاف نایلون

امروزه در همه جهان، الیاف نایلون به صورت عمده تولید و شده و مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از کاربرد های الیاف نایلون در صنعت نساجی است.با افزایش جمعیت استفاده از الیاف نایلون بیشتر شده است که همین امر موجب رونق گرفتن صنعت نساجی در جای جای جهان گردیده.

هند و چین بزرگ ترین مصرف کنندگان الیاف نایلون در دنیا می باشند. در هند برای تولید انواع ساری ها از الیاف نایلون استفاده می کنند.چین بزرگ ترین تولید کننده و مصرف کننده الیاف نایلونی در کل جهان است که هند در عرصه مصرف این الیاف بعد از چین رتبه دوم را دارد.

نایلون نام خانواده پلیمر های مصنوعی است که اغلب در صنعت پوشاک و کالا های مصرفی مورد استفاده قرار میگیرد. الیاف نایلون بر خلاف الیاف آلی و نیمه مصوعی، کاملا مصنوعی بوده و هیچ پایه مواد آلی ندارد. الیاف نایلونی به طور کامل ساخته دست بشر است که در آن هرگز از الیاف آلی و طبیعی به کار نرفته است.

انواع کاربرد الیاف نایلون

اگرچه امروزه استفاده از الیاف نایلون برای تولید لباس کاهش یافته ولی به کارگیری و محبوبیت این الیاف در ساخت موارد دیگر بسیار بیشتر شده است.از نایلون و الیاف نایلون در صنعت های متفاوتی همچون بسته بندی مواد غذایی، شانه، انواع قطعات خودرو، قطعات اسلحه، لوازم بهداشتی مانند مسواک، چتر های نجات، تور های ماهی گیری، چتر، نخ دوزندگی، نخ بخیه جراحی، سایبان و طناب و سایر صنایع دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

خواندن 29 دفعه

شرکت شیمی پلاست پلیمر گستر

کرج بعد از پل هوایی حصارک به سمت کمال شهر نرسیده به پیش آهنگی جنب تالار گلها کد پستی: 3199617313 

ایمیل :

شماره تماس : 34809186-026

شماره همراه : 09306400950 - 09126470950